Faoliyatning maqsadi va predmeti
Kompaniya faoliyatining predmeti (asosiy yo'nalishlari) va maqsadlari. O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlarida taqiqlanmagan har qanday faoliyat bilan shug‘ullanish Jamiyat faoliyatining predmeti hisoblanadi.
Kompaniya faoliyatining asosiy predmetiga quyidagilar kiradi: marketing, sotish, mamlakatimizda ishlab chiqarilgan yengil avtomobillarni sotishda vositachilik xizmatlari, yengil avtomobillar, mikroavtobuslar, furgonlar, yuk avtomobillari, shuningdek, ular uchun ehtiyot qismlar va ehtiyot qismlarni sotishdan oldingi va sotishdan keyingi xizmatlar. O'zbekiston Respublikasi hududida.
Jamiyat faoliyatining asosiy maqsadlari va predmetining roʻyxati Kompaniyaning Oʻzbekiston Respublikasi qonun hujjatlarida taqiqlanmagan biznes sohasidagi faoliyatini hech qanday tarzda cheklamaydi.
Faoliyatlar. Kompaniya o'zining asosiy faoliyati doirasida, lekin u bilan cheklanmagan holda:
- transport vositalarini sotishdan oldin tayyorlash va kafolatli ta'mirlash;
- jismoniy va yuridik shaxslarga tegishli avtotransport vositalariga texnik xizmat ko‘rsatish va ta’mirlash, avtotransport vositalariga gaz uskunalarini o‘rnatish, ularni ta’mirlash;
- avtomobil xizmatlarining yangi turlarini yaratish va joriy etish, ularning raqobatbardoshligini oshirish;
- yangi texnologiyalarni ishlab chiqish, tadqiqot va tajriba-konstruktorlik faoliyati;
– vositachilik faoliyati, shu jumladan savdo va xarid, savdo vositachiligi va lizing;
- ulgurji savdo (avtomobillar uchun ehtiyot qismlar, butlovchi qismlar, agregatlar, moylash moylari, tormoz va sovutish suyuqliklari, avto aksessuarlar, texnik hujjatlar, qurilish materiallari, xalq iste'moli mollari, qishloq xo'jaligi mahsulotlari va konserva mahsulotlari);
- chakana savdo (ehtiyot qismlar, avtomobil butlovchi qismlari, moylash moylari, tormoz va sovutish suyuqliklari, avtomobil aksessuarlari, texnik hujjatlar, qurilish materiallari, xalq iste'moli mollari, qishloq xo'jaligi mahsulotlari va konserva mahsulotlari);

Цель и предмет деятельности
Предмет (основные направления) и цели деятельности Общества. Предметом деятельности Общества является занятие любой деятельностью, не запрещенной законодательством Республики Узбекистан.
Основной предмет деятельности Общества включает: маркетинг, продажу, посреднические услуги при продаже автомобилей отечественного производства, предпродажное и послепродажное обслуживание легковых автомобилей, микроавтобусов, фургонов, грузовиков, а также деталей и запасных частей для них на территории Республики Узбекистан.
Перечисления основных целей и предмета деятельности Общества никаким образом не ограничивает деятельность Общества в любой деловой сфере, не запрещенной законодательством Республики Узбекистан.
Виды деятельности. В рамках своего основного предмета деятельности, но ни в какой мере не ограничиваясь им, Общество осуществляет:
- предпродажную подготовку автотранспортных средств и гарантийный ремонт;
- техническое обслуживание и ремонт автотранспортных средств, установка газобаллонного оборудования на автомобилях, его ремонт, принадлежащих физическим и юридическим лицам;
- создание и внедрение новых видов автомобильного сервиса, повышение их конкурентоспособности;
- разработку новых технологий, научно- внедренческую деятельность;
- посредническую деятельность, в том числе торгово-закупочную, торгово-посредническую и лизинговую;
- оптовая торговля (запасными частями, узлами, агрегатами к автомобилям, смазочными маслами, тормозной и охлаждающий жидкостями, авто принадлежностями, технической документацией, строительными материалами, товарами народного потребления, сельхозпродукцией и консервированным изделиями);
- розничная торговля (запасными частями, узлами агрегатами к автомобилям, смазочными маслами, тормозной и охлаждающей жидкостями, авто принадлежностями, технической документацией, строительными материалами, товарами народного потребления, сельхозпродукцией и консервированными изделиями);